KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ 2020’DE YAPILANLARI, 2021’DE YAPILACAKLARI ANLATTI

“2021’DE DEV PROJELER İLE 3 MİLYAR 897 MİLYON TL’LİK YATIRIM PLANLANDI”

MELİKGAZİ 2020’DE GERİ DÖNÜŞÜMÜ AKSATMADAN TAMAMLADI

3 BİN 500 BİNA, 135 BİN DAİRE, 285 MARKET, 5 AVM, 302 OKULDA GERİ DÖNÜŞEBİLİR ATIK TOPLANDI

KOCASİNAN’IN DÖNÜŞÜM KONUTLARI İÇİN KURA ÇEKİMİ BÜYÜK YANKI UYANDIRDI

“KENTSEL DÖNÜŞÜM KANUNU BİZİM İÇİN BİR FIRSATTIR”

TALAS’IN SOKAK HAYVANLARI ÖZEL EKİBİ

“HER CANLIYA HİZMET”

BÜYÜKŞEHİR’İN ‘KAR’ TİMİ, HAFTA SONU 276 MAHALLE YOLUNU ULAŞIMA AÇTI

12 İLÇEDE KAPANAN 276 MAHALLE YOLU ULAŞIMA AÇTILDI

KARLA MÜCADELEDE MELİKGAZİ'DEN YENİ VE HIZLI YÖNTEM

ISI HARİTASINA AKTARILAN YENİ BİR SİSTEM

MMO ŞUBE BAŞKANI SÜLEYMAN VAROL ÇAĞRIDA BULUNDU

“YARINIMIZI KORUMAK ADINA SUYUMUZU KORUYALIM”

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ULAŞIM A.Ş.

DÜNYAYA AÇILDI

MELİKGAZİ’DE PANDEMİ KISITLAMASINDA

KÜLTÜR HİZMETİNE DEVAM EDİLDİ

BAŞKAN YALÇIN

“EĞİTİMLER, HİZMET KALİTESİNİ ARTIRIYOR”

KOCASİNAN’IN

YUNUS EMRE KONUTLARI'NDA MUTLU SON

HAVUÇ  DEYİP GEÇMEYİN  !

KANSERİ  ÖNLEYİP, YAŞLANMAYI YAVAŞLATIYOR…

METEOROLOJİ DUYURDU

KAR YAĞIŞI DEVAM EDECEK

ERCİYES'TE PİSTLER

KAYAKSEVERLERLE DOLDU

KAYSERİLİ 93 YAŞINDAKİ ŞERİFE NİNE’DEN

AŞI OLUN ÇAĞIRISI

KAYSERİ POLİSİ'NDEN

HAYVANLARA YEM DESTEĞİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

10 BİN YILLIK TOHUMLAR KOCASİNAN´DA FİLİZLENECEK

Kocasinan Belediyesi tarafından çiftçilere ücretsiz olarak 10 bin yıllık geçmişe sahip siyez buğdayı ve organik tavuk gübresi dağıtıldı.

KAYÇEV tesislerinde düzenlenen törende siyez buğday tohumlarını çiftçilere veren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, genetiği değiştirilmemiş yapısıyla doğallığını koruyan siyez buğdayının hem bölge çiftçisinin gelirini artıracağını hem de sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sağlayacağını söyledi.

Hasanarpa Mahallesi´nde bulunan KAYÇEV tesislerinde düzenlen programa; Başkan Çolakbayrakdar´ın yanı sıra mahalle muhtarları ve çiftçiler katıldı. Geçen yıl ekimi yapılan ve bu yıl hasadı gerçekleştirilen siyez buğdayının Kocasinan´da yaygınlaştırılması için çalıştıklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, yapılan uygulamanın Türkiye´ye model olduğunu ifade etti. Uygulamayla Kocasinan´ın tarımsal alanda büyük bir atılım yaşayacağına dikkati çeken Başkan Çolakbayrakdar, ?Dağıttığımız siyez buğday tohumları, çiftçilerimiz tarafından Kocasinan´ın verimli ve bereketli topraklarında ekilecek. Geçtiğimiz yıl, KAYÇEV işbirliğiyle 10 bin dönümlük arazide ata tohumlarının ekimini yaptık ve bu yıl ise hasadını gerçekleştirdik. Uygulama neticesinde elde ettiğimiz tohumları çiftçilerimize ücretsiz olarak dağıtıyoruz. Bir dönüm araziye tekabül eden 10 kilo torba şekilde 2 adet çiftçilerimize vererek, bu işin başlangıcını yapıyoruz. Bu şekilde buğdayın Kocasinan´da geniş bir yelpazeye hitap ederek, hasadı gerçekleşecek. Özellikle tarım, hayvancılık ve ziraatın yoğun olduğu bir bölgeyiz. Kayseri´deki tarım ve hayvancılığın yüzde 20´si Kocasinan bölgesinde yapılmaktadır. Kocasinan Belediyesi olarak çiftçilerimizin ürettiği ürünlerin daha bereketli ve verimli olması için gayret gösteriyoruz. İnşallah bundan sonra hayata geçireceğimiz çalışmalarımızla çiftçilerimiz, daha bereketli ürünler elde edecektir. Bu gibi değer üreten çalışmalarımızla insan sağlığına da katkı sağlamış oluyoruz.? diye konuştu.

Çiftçiler ve muhtarlar ise uygulama sayesinde hem tüketicilere sağlıklı bir ürün sunacaklarını hem de ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlayacaklarını belirterek, Başkan Çolakbayrakdar´a teşekkür etti.

Konuşmaların ardından çiftçilere toplam 2 ton siyez buğday tohumu ve KAYÇEV´in ürettiği organik tavuk gübresi dağıtıldı.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ